Lvíček

lev, háčkované, zvíře, lion, animal

Máte taky rádi lvy? Pokud ano, můžeme si společně jednoho takového vyrobit. Připravila jsem pro vás střih na přívěšek na klíče ve tvaru lvíčka.

Velikost: výška – 6 cm, šířka – 6 cm.

Co budete potřebovat?

  • plsť tloušťky 2 mm a 1 mm (silnější plsť použijeme na tělo lvíčka, slabší plsť na detaily)
  • duté vlákno
  • bavlněná příze (perlovka)
  • jehla
  • nit
  • nůžky
  • špendlíky
  • háček
  • černý flitr
  • rokajl ve dvou barvách


Postup výroby:

Střih ve formátu pdf si stáhneme zde a vytiskneme. Jednotlivé části lvíčka vystřihneme.

Vystřižené díly přišpendlíme na plsť a podle obvodu vystřihneme: strih_lvicek

1 – tělo (2x)

2 – tlama (1x)

3 – zornička (2x)

4 – bělmo (2x)

5 – motýl (1x)

 

cimg2965 cimg2966

Vezmeme si jednu část těla lvíčka a přišijeme na něj obě oční bělma. Šijeme zadním stehem. Ponecháme si volný kus příze na pozdější použití. Dále na jednotlivá oční bělma přišijeme zadním stehem zorničky. I nyní si ponecháme volný kus příze.

cimg2971 cimg2972

Nyní si na jehlu navlékneme opět bílou přízi a přišijeme zadním stehem tlamu, poté vyšijeme jedním stehem lesk v obou zorničkách. Volný konec příze začistíme.

cimg2973 cimg29731

Na jehlu navlékneme černou nit, na horní část tlamy přiložíme černý flitr a vytvoříme čumák – šijeme podle barevných čar. Volný konec příze začistíme.

cimg2983-1

Nakonec osmi stehy ve tvaru křížku vyšijeme uši. Přesuneme se k ocásku, přiložíme motýlka a přišijeme jej na tělo. Nezapomeneme přitom vyšít tykadla.

cimg2986 cimg2987

Dále přišijeme rokajl – šijeme podle fotografií.

cimg2988 cimg2991

cimg2993 cimg2995

cimg2996 cimg2998

Po přišití motýlka přiložíme k vyšitému lvíčku druhé tělo a po obvodu sešijeme obě těla k sobě smyčkovým stehem. Ve středu hlavy šití přerušíme, přízi vyvlékneme z jehly a pomocí háčku uháčkujeme šest řetízkových ok.

cimg3002 cimg3004

Z řetízkových ok vytvoříme smyčku, do níž vložíme kroužek na klíče a pevným okem spojíme v místě, z něhož jsme začali háčkovat. Očko vytáhneme, přízi navlékneme do jehly a pokračujeme v obšívání lvíčka. V průběhu šití plníme lvíčka dutým vláknem.

cimg3009 cimg3015

cimg3020 cimg3023

A máme hotovo!

cimg3030

Grafický návrh i střih tohoto výrobku pochází z mé autorské dílny.

Na tento návod se vztahují autorská práva. Je určen pouze pro osobní použití. Žádná část tohoto návodu nesmí být jakýmkoli způsobem kopírována nebo distribuována. Prodáváte-li výrobky vycházející z tohoto návodu, prosím, uveďte: Vyrobeno podle autorského návrhu Lenky Hurychové, www.lenkahurychova.cz. Všechna práva vyhrazena, 2017.

Může se vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *