Slon

Slon, symbol štěstí, věrnosti a síly, patří mezi má oblíbená zvířata. Návod na výrobu přívěsku ve tvaru slona zde tedy nemůže chybět.

Velikost: výška – 6 cm, šířka – 5 cm.

Co budete potřebovat?

  • plsť tloušťky 2 mm a 1 mm (silnější plsť použijeme na tělo slona, slabší plsť na detaily)
  • duté vlákno
  • bavlněná příze (perlovka)
  • jehla
  • nit
  • nůžky
  • špendlíky
  • háček
  • rokajl

Postup výroby:

Střih ve formátu pdf si stáhneme zde a vytiskneme. Jednotlivé části slona vystřihneme.

Vystřižené díly přišpendlíme na plsť a podle obvodu vystřihneme:strih_slon

1 – tělo (2x)

2 – ucho (1x)

3 – bělmo (1x)

4 – zornička (1x)

5 – spodní květ (1x)

6 – vrchní květ (1x)

 

CIMG3068 CIMG3070

Vezmeme si jednu část těla slona a přiložíme na něj ucho. Na dolní část ucha přiložíme spodní květ a přišijeme. Šijeme od středu květu mezi jednotlivé okvětní lístky. Jakmile máme přišito, přiložíme vrchní květ tak, aby jednotlivé okvětní lístky zakrývaly stehy spodního květu.

CIMG3075 CIMG3076

Vrchní květ přišijeme stejným způsobem jako ten spodní. Jakmile došijeme, do středu květu všijeme rokajl.

CIMG3078 CIMG3079

Nyní se vrhneme na šití oka. Na hlavu položíme bělmo a zadními stehy jej přišijeme. Bílou přízi nezačišťujeme. Na bělmo přiložíme zorničku a přišijeme taktéž zadním stehem. Černou přízi začistíme.

CIMG3082 CIMG3084

Nyní do jehly navlékneme opět bílou přízi. Jedním stehem vyšijeme do zorničky lesk a přízi začistíme. K vyšitému tělu přiložíme druhé tělo a od bříška, po obvodu, sešijeme obě těla k sobě smyčkovým stehem. Na hlavě šití přerušíme, jehlu vyvlékneme a připravíme si háček.

CIMG3086 CIMG3088

Háček vložíme do místa, ze kterého příze vychází, nahodíme přízi a provlékneme. Uháčkujeme šest řetízkových ok.

CIMG3089 CIMG3090

Vložíme kroužek na klíče, a pevným okem spojíme v místě, odkud jsme začali háčkovat. Očko vytáhneme, přízi navlékneme opět do jehly a pokračujeme v sešívání. V průběhu šití plníme slona dutým vláknem.

CIMG3091 CIMG3093

CIMG3098 CIMG3100

Po sešití a naplnění slona nás čeká už jen všít ocásek. Na ocas si připravíme delší kus příze. Navlékneme jej do jehly tak, aby oba volné konce byly zhruba stejně dlouhé. Jehlu protáhneme stehem na zadečku a vytáhneme do stejné délky, jako je délka volných konců příze. U oka jehly pak přízi rozstřihneme.

CIMG3104 CIMG3109

CIMG3110 CIMG3111

Z přízí vytvoříme očko, konce očkem protáhneme a výsledný uzlík pomaličku přitahujeme k zadečku. Jakmile je uzlík utažený, zastřihneme délku ocásku.

CIMG3113 CIMG31191

A slon je hotový.

CIMG3123

Grafický návrh i střih tohoto výrobku pochází z mé autorské dílny.

Na tento návod se vztahují autorská práva. Je určen pouze pro osobní použití. Žádná část tohoto návodu nesmí být jakýmkoli způsobem kopírována nebo distribuována. Prodáváte-li výrobky vycházející z tohoto návodu, prosím, uveďte: Vyrobeno podle autorského návrhu Lenky Hurychové, www.lenkahurychova.cz. Všechna práva vyhrazena, 2017.

Napsat komentář